Saat 0

Ball & Ball Engineer II

Etkileyici hikayesi ve benzersiz saatleriyle bize bir ‘saat’ten fazlasını sunan BALL markasının tanıtımı ve yine Ball markasının en çok tercih edilen saatlerinden Ball Engineer II modelini incelediğimiz bir videoyu sizler ile paylaşmaktan mutluluk duyarız. Şaşmazlık anlamında dünya çapında bir üne sahip olan Ball markası, saatlerin makinelerini çeşitli şartlarda test eden C.O.S.C olarak bilinen kurumun verdiği Chronometre sertifikasını bir çok saatine alabilen nadir firmalardan. Tabi bu kolay bir iş değil ve Ball firmasının bu başarısının sırrı etkileyici kuruluş hikayesine dayanıyor.

 

1981 yılında Amerika’nın Ohio eyaletinde iki trenin çarpışması sonucunda büyük bir kaza yaşandı. Bu tren kazasında bir çok insan öldü. Amerikan hükümeti bu tren kazasının sebebinin bir makinistin saatinin geri kalması olduğunu farkedince, müfettiş Webb C. Ball’u konuyu araştırması için görevlendirdi.

Mr. Ball olayı araştırırken bir yandan da demir yollarında kullanılması için sağlam,dayanıklı ve şaşmazlık anlamında hassas saat üretmek için de çalıştı. Bir süre sonra şaşmazlık oranı yüksek saatlerde dünya genelinde bilinirliliğe ulaşan Ball markası, günümüzde, mikro gaz tüplü aydınlatma, antimanyetik koruma, şok direnci ve soğuk, sıcak dayanımı gibi saat dünyasına getirdiği yenilikçi fikirler ile üst grup saat markaları arasında kendine yer buldu.

 

 

You Might Also Like

Yorum Yok

Yorum Bırakın