Mücevher 0

MÜCEVHER ZANAATI

Sermayeden çok emeğe dayalı olan; el becerisi, sabır ve ustalık gerektiren bir meslek… Mücevher zanaatkârları değerli ve yarı değerli taşlara hayat veriyorlar.

Tüm dünyada kuyumculuk alanındaki gelişmeleri sürekli takip eden Pırlant, yılların verdiği tecrübesi ve ince zevkiyle kuyumculuğu sanata dönüştürüyor.

Mücevhere PIRLANT dokunuşu

Takının tarihi , günümüzden 30 bin yıl önceye, Üst Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor. Ancak uzmanlar, gerçek anlamıyla kuyumculuğun, Mezopotamya’da, Mısır’da ve Anadolu’da, M.Ö. 4, bin yılın sonlarına doğru başladığını belirtiyorlar. Antik takılarda görülen ayrıntılı ve özenli işçilik bugün bile dikkat çekiyor.

Eski çağların ustaları, saf altını döverek zar gibi inceltebiliyorlardı. varak ve varak kaplama denilen bu teknik Mısırlılar, Çinliler, yunanlılar tarafından kullanılmıştı. İslam sanatında altın ve gümüş varaklar, ahşap ve metal eşyanın yanı sıra minyatürlerin renklendirilmesinde, baskı motiflerinde ve el yazmalarında kullanıldı.

Kuyumculuk tarihinin başlangıcı gibi kabul edilebilecek varakçıların sanatı, 19.yy sonlarında savaş döneminin ekonomik sıkıntıları ve değişen sosyo-kültürel koşullarda hızla geriledi ve unutuldu.

Günümüzde kuyumculuk, gelişmiş teknolojiyi kullanan, insanlığın eski çağlardan bugüne taşıdığı bilgi birikimiyle ve estetik değerlerle beslenen bir meslek.

maVen

Pırlant’ın tüm dünyaya ihraç etmek için yola çıkan markası, tamamen kendi üretimi olan maVen; insanların üzerilerinde taşıdıkları, beğendikleri bir parça ile kendilerini iyi hissetmeleri, mutlu olmaları için tasarladı.

Usta ellerde üretilen maVen mücevherleri özveriyle, bilgiyle, beceriyle, deneyimle hazırlandı. Pırlant’ın kalitesi, gücü ve titizliği şimdi maVen ile dostlarına yepyeni bir deneyim vaat ediyor.

Yorum Yok

Yorum Bırakın